Od marca 2010 roku jestem adwokatem – członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, w której ukończyłem także aplikację adwokacką.
Działalność samorządową rozpocząłem jeszcze podczas aplikacji, będąc starostą grupy. Od tamtego czasu aktywnie działam na rzecz samorządu adwokackiego.
Obecnie pełnię funkcję Sekretarza Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, czwartą kadencję zasiadając w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
W 2016 zostałem uhonorowany odznaką „Adwokatura Zasłużonym”.
Byłem czterokrotnie delegatem na Krajowy Zjazd Adwokatury – w latach 2010, 2013, 2016 oraz 2021.
Od 13 lat współkoordynuję organizację wszystkich Zgromadzeń Izby Adwokackiej w Warszawie oraz ślubowań adwokackich i aplikanckich. Z dumą podkreślę organizację pierwszego w historii zgromadzenia opartego wyłącznie na głosowaniach elektronicznych (zdalnych) w 2021 r., w którym uczestniczyło ponad 4.000 adwokatów. Kontynuacją były już zgromadzenia o charakterze hybrydowym. Z tych doświadczeń, idąc śladem rozwiązań przyjętych w warszawskiej Izbie, skorzystały także pozostałe Izby adwokackie w Polsce,
Jako wieloletni Przewodniczący Komisji ds. Informatyzacji przy ORA w Warszawie oraz Komisji ds. Informatyzacji przy NRA, byłem odpowiedzialny m.in. za wdrożenie systemu obsługi adwokatury (SOA) w Izbie warszawskiej, a następnie – już z ramienia NRA – za jego implementowanie we wszystkich 24 Izbach w Polsce. Pełniąc powyższe funkcje byłem współodpowiedzialny również za wdrożenie projektu związanego z e-Dziennikiem na potrzeby szkolenia aplikantów adwokackich.
Będąc Sekretarzem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wdrożyłem działania zmierzające do reorganizacji prac Biura ORA, usprawnienia obiegu dokumentów, informatyzacji procesów, przyjęcia zmodyfikowanego schematu organizacyjnego Biura. Zainicjowałem proces benefitów dla pracowników, w tym np. objęcia pracowników biura ORA programami opieki medycznej. Równocześnie koordynuję proces poszukiwania siedziby na rzecz przyszłego Biura ORA. I co za tym idzie – jestem zwolennikiem nabycia przez Izbę Adwokacką w Warszawie nieruchomości z przeznaczeniem na własną siedzibę ORA i Biuro ORA – to jest priorytet w nadchodzącej kadencji.
W ostatniej kadencji współtworzyłem i wdrażałem program wsparcia psychologicznego dla członków Izby, który spotkał się z olbrzymim odzewem adwokatek i adwokatów naszej Izby.
Brałem czynny udział w przygotowaniu projektu „Zastępstwo 2.0”, tj. opracowaniu projektu koncepcji nowej formy wyznaczenia zastępcy/likwidatora kancelarii innego adwokata/adwokatki nie mogącego wypełnić już czynności zawodowych.
Byłem odpowiedzialny za proces zdigitalizowania pracy pionu Rzecznika Dyscyplinarnego i Sądu Dyscyplinarnego naszej Izby.
Jestem wykładowcą z zakresu etyki i wykonywania zawodu adwokata na aplikacji adwokackiej w Warszawie, a także przez wiele byłem wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej. Od 3 lat zasiadam w powoływanej zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości stałej Komisji Egzaminacyjnej przy Ministrze Sprawiedliwości do spraw aplikacji adwokackiej.
Od kiedy działam w samorządzie, zależy mi na tym, żeby aplikanci i adwokaci wiedzieli, że samorząd jest dla nich i czuli, że dobrze dba o ich sprawy. Chcę samorządu nowoczesnego, aby Izba Warszawska była przykładem dla wszystkich innych Izb w dziedzinie wdrażania nowoczesnych narzędzi informatycznych, abyśmy zdobycze XXI wiek odczuwali u również w naszej adwokaturze, a nie tylko w kalendarzu. Wiem, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, ale wiem też, że można i trzeba to zrobić.
Jako Partner kieruję Zespołem Infrastruktury i Kontraktów Publicznych w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Greenberg Traurig. Zasiadam w Radzie International Project Finance Association (IPFA) w Polsce. Jestem autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane oraz partnerstwa publiczno–prywatnego.
Prywatnie jestem ojcem dwóch cudownych synów Tymka i Alka oraz mężem fantastycznej kobiety adwokatki, Katarzyny Korczyńskiej – zakochanym (oprócz ww. osób) w Tatrach.