O portalu

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Trochę historii. W wyborach 2013 roku Koło Młodych przy ORA w Warszawie, na czele z adw. Maciejem Ślusarkiem i adw. Tomaszem Kaplińskim, stworzyło portal wyboryadwokackie.pl. Okazało się, iż był to bardzo trafiony pomysł. Sprawdził się. Pozwolił z jednej strony na lepsze poznanie kandydatów, a z drugiej im samym na skuteczną prezentację ich programów. Kontynuując ich pomysł, Komisja ds. wizerunku i Komunikacji przy ORA w Warszawie oraz Biuro Prasowe ORA w Warszawie uruchamia po raz kolejny tę sprawdzoną platformę.

Jest nas – warszawskich adwokatów wykonujących zawód – już ponad 5 000. Nie jest tak, że wszyscy wszystkich znają jak kiedyś, gdy – jak legenda mówi – w dawnym sądowym bufecie „w dużym Sądzie”, można było dowiedzieć się wszystkiego i niemal wszystkich spotkać. Wybór władz warszawskiej Adwokatury był wtedy łatwiejszy. Albo lider był oczywisty albo – jeśli już dochodziło do konieczności wyboru – kandydatów wyborcy doskonale znali. Zwykle od wielu lat. Znali więc ich mocne i słabe strony, znali zamiary i poglądy na to, jak środowisko powinno funkcjonować. Tak już nie będzie.

Mamy jednocześnie świadomość trudności z jakimi w tym roku musi mierzyć się samorząd, aby przeprowadzić bezpieczne i prawnie skuteczne Zgromadzenie w dobie pandemii COVID-19. Niezależnie jednak od tego wierzymy, że do takich wyborów dojdzie i wybory te powinny być jak najbardziej przemyślane i świadome. Jednocześnie uruchamiając portal zaznaczamy, że celem władz Izby Adwokackiej w Warszawie było i jest przeprowadzenie prawnie skutecznych i bezpiecznych wyborów.

Podkreślmy. Naszym celem nie jest sugerowanie wyboru, lecz pomoc w jego dokonaniu. Dobro naszej samorządowej demokracji wymaga, aby wybory były transparentne, trafne i przemyślane. Władze warszawskiej Adwokatury nadają kierunek Jej działania i mówią w Jej imieniu. Nie może być tak, aby w naszym imieniu mówili ludzie wybrani przypadkowo.

Przypominamy, iż portal będzie prezentował sylwetki kandydatów do organów Izby Adwokackiej w Warszawie. Oczywiście nie wiemy, czy kandydatów nie będzie w dniu wyborów więcej niż zarejestrowanych na portalu, ponieważ zgłoszenie kandydatur na naszej stronie nie jest w żaden sposób obowiązkowe. Jest całkowicie dobrowolne. Jesteśmy przekonani, że istnienie portalu będzie jak 7 lata temu podwójnie korzystne: dla kandydatów będzie stanowił poręczne, przejrzyste narzędzie dotarcia do elektoratu, a dla wyborców będzie stanowiło ciekawe i bogate źródło wiedzy o zamiarach naszych przyszłych korporacyjnych przedstawicieli oraz kanał komunikacji z kandydatami.

Oprócz prezentowania sylwetek kandydatów istotą portalu będzie możliwość aktywnego „przepytywania” kandydatów przez użytkowników portalu. Zapytania spływać będą do administratora serwisu, który tworzyć będzie w oparciu o nie listy pytań, na które odpowiadać – bądź nie – będą wszyscy kandydaci.

Za administrację serwisu odpowiedzialne jest Biuro Prasowe ORA w Warszawie (Aleksander Rzepecki i Magdalena Bodnari).

Mamy nadzieję, że nasz portal umożliwi wybór najlepszych z najlepszych.

Z wyrazami szacunku,

adw. Michał Fertak – rzecznik prasowy ORA w Warszawie i Przewodniczący Komisji Wizerunku i Komunikacji

Aleksander Rzepecki, Dyrektor Biura Prasowego ORA w Warszawie

ORGANIZATOR
Komisja ds. Wizerunku i Komunikacji
oraz Biuro Prasowe ORA w Warszawie

Skontaktuj się z nami
© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Projekt i wykonanie: HEDEA