Koleżanki i Koledzy,
pozwalam sobie poddać pod Państwa rozwagę moją kandydaturę na delegatkę na Krajowy Zjazd Adwokatury.
Wybory (każde, nie tylko adwokackie) powinny opierać się na analizie osiągnięć i deklarowanych celów jakie w naszym imieniu będą realizować wybrane osoby. Równie istotna jest także ocena możliwości realizacji składanych obietnic wyborczych – wierzę, że jako profesjonalni pełnomocnicy i pełnomocniczki mamy umiejętność krytycznego myślenia i oceny opartej na faktach.
Śmiem twierdzić, że większość z nas chce tego samego – mieć dobre warunki do pracy, otrzymywać godne wynagrodzenie, być traktowanym z szacunkiem.
Dlatego tematy, nad którymi powinien się pochylić KZA to umożliwienie wykonywania zawodu w formie umowy o pracę, dostosowanie funkcjonalności portalu informacyjnego sądu naszych adwokackich potrzeb (w tym możliwość wpływu na godziny w jakich otrzymujemy powiadomienia), wypracowanie kodeksu dobrych praktyk w relacji sąd-pełnomocnik.
Wierzę, że mamy możliwości, żeby wspólnie rozwijać Adwokaturę. Do tego potrzebna jednak jest sprawczość, umiejętność współpracy i determinacja. Od lat działam jako aktywistka dlatego wiem, że zmiany nie przychodzą ot tak, zmiany trzeba wychodzić, czasami mozolnie i krok po kroku. Zapewniam Państwa, że mam gotowość na wykonanie tych kroków dla naszej lepszej przyszłości zawodowej.
Moje doświadczenie w wypracowywaniu standardów równego traktowania chcę wykorzystać na rzecz budowania bardziej inkluzywnej i transparentnej Adwokatury, w której każdy z nas będzie mógł wykonywać zawód w godnych warunkach – niezależnie od wieku, płci czy formy zatrudnienia.
Krótko o mnie:
Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz aplikacji sądowej ukończonej w okręgu warszawskim. Wpis na listę adwokatów otrzymałam w 2008 r. Jestem także doktorantką Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej Akademii Leona Koźmińskiego.
Współpracując z Helsińską Fundacją Praw Człowieka organizowałam pierwsze w Polsce szkolenia z zakresu prawa antydyskryminacyjnego.
Jestem członkinią założycielką Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, a także członkinią Komisji ds. Równego Traktowania przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, a od 2024 r. członkinią Zespołu ds. Kobiet.
W praktyce zawodowej zajmuję się sprawami cywilnymi i pracowniczymi. Specjalizuję się w prawie antydyskryminacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem standardów równości i zasad równego traktowania.