Drogie Koleżanki Adwokatki i Drodzy Koledzy Adwokaci,
W nadchodzących wyborach adwokackich chciałabym przedstawić moją kandydaturę, ponownie ubiegając się o stanowisko Sędziego Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie i poprosić o Wasz głos.
Dziękuję za dotychczasowe zaufanie.
Od 2021 roku pełnię funkcję Sędziego Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury. Praca na rzecz naszego samorządu w roli sędziego pionu dyscyplinarnego, gdzie praktyka zawodowa łączy się z dbałością o najwyższe standardy wykonywania zawodu adwokata, przestrzeganiem zasad etyki i godności zawodu, od zawsze była moim marzeniem. Bardzo ważne jest dla mnie to, jak każdy członek samorządu adwokackiego wpływa swoim zachowaniem na nasz wizerunek jako Adwokatury, tj. całości którą współtworzymy i co możemy zrobić, by dostarczać pozytywnych przykładów – zarówno sami dla siebie, jak i na zewnątrz wobec społeczeństwa.
Jestem adwokatem Izby Adwokackiej w Warszawie specjalizującym się w prawie rodzinnym i opiekuńczym, prawie spadkowym oraz prawie Unii Europejskiej. Praca z osobami znajdującymi się w konflikcie to moja codzienność.
Prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką posiadającą certyfikat „Kancelaria Przyjazna Dziecku”, z całego serca oddana jestem prawu rodzinnemu i opiekuńczemu w trosce o dobro małoletnich dzieci.
Moją pasją jest dydaktyka.
Jestem doktorem nauk prawnych, a także doświadczonym wykładowcą akademickim od wielu lat prowadzącym zajęcia dla aplikantów adwokackich, studentów i doktorantów oraz występującym na licznych konferencjach naukowych zarówno w Polsce, jak i na uczelniach zagranicznych – tak w roli organizatora, jak i prelegentki (m.in. na konferencji Adwokat dla Rodziny). Dla członków naszej Izby Adwokackiej prowadziłam szkolenie z zakresu pieczy zastępczej, w tym postępowań o przysposobienie, przybliżając zainteresowanym problematykę osób małoletnich uwikłanych w system.
Od wielu lat pełnię rolę adiunkta na Wydziale Prawa w Warszawie oraz eksperta ds. przeciwdziałania molestowaniu i dyskryminacji Uniwersytetu SWPS w Warszawie, a także jestem wykładowcą i egzaminatorem w Dziale Szkolenia Aplikantów Adwokackich w Warszawie z zakresu prawa cywilnego materialnego, procesowego i rodzinnego. Pośredniczę w organizacji licznych wydarzeń naukowych i środowiskowych mających na celu promowanie Adwokatury i jej wartości. Jestem zaangażowana w działalność samorządową, współtworząc wydarzenia organizowane przez Izbę Adwokacką w Warszawie takie jak Dzień Adwokata na Uniwersytecie SWPS. Należę do Sekcji Praw Dziecka i Sekcji Prawa Rodzinnego, z którymi stale współpracuję przy organizacji różnych wydarzeń naukowych.
Jestem autorką licznych publikacji w języku polskim i angielskim oraz wywiadów eksperckich, w tym w zakresie pieczy zastępczej i związków partnerskich oraz prawa spadkowego i prawa Unii Europejskiej. Stale zaangażowana w działalność na rzecz środowiska adwokackiego.
Biegle posługuję się językiem angielskim oraz bardzo dobrze francuskim – moją pasją jest dydaktyka, nauka języków obcych, tłumaczenia prawnicze i podróże po świecie.
Uprzejmie proszę o Wasze zaufanie i ponowne oddanie na mnie głosu w nadchodzących wyborach adwokackich.
Z koleżeńskimi pozdrowieniami,
Dr Małgorzata Eysymontt, Adwokat