Jestem adwokatem Izby Adwokackiej w Warszawie od 2018 r. W roku 2022, po obronie rozprawy w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, uzyskałem stopień doktora nauk prawnych. Wraz z adwokatem Michałem Zacharskim prowadzę Kancelarię Adwokacką, w której łączymy praktykę zawodową z działalnością naukową. Na co dzień zajmuję się zagadnieniami z zakresu prawa i postępowania cywilnego oraz administracyjnego.
Ukończyłem studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Amerykańskiego (University of Florida i Uniwersytet Warszawski). Jestem również absolwentem programu LL.M. z zakresu International Commercial Law na Akademii Leona Koźmińskiego. Studiowałem w Dublin City University w ramach programu Erasmus, co pozwoliło mi poszerzyć perspektywę i zdobyć doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym. Bazując na zdobytej wiedzy i doświadczeniu, prowadzę szkolenia dla aplikantów adwokackich Izby Warszawskiej oraz wykładam na Akademii Leona Koźmińskiego. Uczestniczę także w pracach komisji egzaminacyjnych podczas kolokwiów rocznych, konkursów krasomówczych oraz egzaminu adwokackiego.
Od wielu lat aktywnie angażuję się w działalność społeczną i samorządową, traktując ją jako integralny element wykonywania zawodu. Byłem założycielem oddziału Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA) przy Dublin City University. Pełniłem funkcję przewodniczącego Zespołu Prawnego Rady Doktorantów PAN, wiceprzewodniczącego Zarządu Doktorantów Instytutu Nauk Prawnych PAN, członka Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz członka Rady Naukowej INP PAN. Obecnie pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Mensa Polska oraz jestem członkiem Komisji Współpracy z Zagranicą przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Od 2022 roku pełnię także funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie to pozwala mi w praktyce mierzyć się z wyzwaniami związanymi z odpowiedzialnością zawodową i standardami etyki adwokackiej. Szczególną wagę przykładam do rzetelnego wyjaśniania spraw, poszanowania prawa do obrony oraz zachowania właściwej równowagi między ochroną interesu publicznego a prawami adwokatów.
Jako sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie orzekać będę jedynie na podstawie prawa i zasad deontologii zawodowej. Uważam, że odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata nie może być postrzegana w oderwaniu od równie wysokich standardów prawa do obrony i poszanowania godności każdej osoby uczestniczącej w postępowaniu. Bez względu na doświadczenie, funkcję czy pozycję w naszym środowisku, każdy adwokat zasługuje na równe i sprawiedliwe traktowanie. Szczególną wagę zamierzam przykładać do kultury orzekania i jakości uzasadnień, tak aby każde rozstrzygnięcie było nie tylko rzetelne merytorycznie, ale również czytelne i zrozumiałe dla stron.
Jako delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury chcę włączać się w dyskusje nad sprawami kluczowymi dla przyszłości naszego środowiska, kierując się wyłącznie misją, która od początku przyświecała Adwokaturze. W swoich działaniach chcę łączyć szacunek dla trwałych wartości naszego zawodu z otwartością na zmiany, które powinny służyć umocnieniu jego etosu.