Zawód adwokata wykonuję od kilkudziesięciu lat, początkowo w Zespole Adwokackim Nr 4 w Warszawie, a od 1991 roku prowadzę działalność w ramach kancelarii indywidualnej. Współpracowałam z kancelarią Łaszczuk i Wspólnicy oraz z kancelarią Gintowt Adwokaci Radcowie. Zajmuję się prawem karnym, prawem rodzinnym oraz sprawami dotyczącymi nieruchomości.
W pracę samorządu adwokackiego zaangażowałam się w 2008 roku, kiedy została mi powierzona przez Okręgową Radę Adwokacka w Warszawie funkcja kierownika szkolenia aplikantów. Pełniłam ją przez dziewięć lat. Jako kierownik szkolenia aplikantów opracowałam i wdrożyłam nowy pod względem organizacyjnym i merytorycznym system szkolenia aplikantów funkcjonujący do chwili obecnej. W tym czasie byłam też członkiem Komisji Szkolenia Aplikantów Adwokackich przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i zainicjowałam kilka istotnych zmian w regulaminie odbywania aplikacji adwokackiej, m.in. możliwość powtórzenia przez aplikanta roku szkoleniowego.
W 2013 roku Zgromadzenie wybrało mnie na zastępcę członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, a w latach 2014 – 2016 byłam członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Byłam też delegatką na Krajowy Zjazd Adwokatury.
Od wielu lat jestem wykładowcą szkolenia aplikantów w zakresie etyki oraz prawa i postępowania karnego. Biorę też udział w komisjach egzaminacyjnych, powoływanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie do przeprowadzenia kolokwiów i sprawdzianów w toku aplikacji adwokackiej, a nadto jestem członkiem jury w Konkursach Krasomówczych. Wielokrotnie byłam też powoływana do komisji egzaminacyjnych na egzamin adwokacki.
W związku z moją działalnością na rzecz samorządu adwokackiego, w 2013 r. zostałam uhonorowana przez Naczelną Radę Adwokacką Odznaką Adwokatura Zasłużonym.
W poprzedniej i obecnej kadencji Okręgowej Rady Adwokackiej pełniłam funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.
Moje doświadczenie zawodowe i w działalności samorządowej oraz specjalizacja w zakresie procedury karnej dały podstawy do rzetelnego wykonywania przeze mnie funkcji sędziego dyscyplinarnego w poprzedniej i obecnej kadencji.
Jednym z filarów Adwokatury są zasady etyki adwokackiej i niezależne sądownictwo dyscyplinarne. Wdrażanie tych zasad poprzez zajęcia na aplikacji adwokackiej jest moim zdaniem niewystarczające. Zasadne jest prowadzenie w dalszym ciągu wykładów w tym zakresie w ramach zajęć fakultatywnych dla aplikantów oraz w ramach doskonalenia zawodowego adwokatów, w tym kontynuacja cyklu wykładów przygotowanych przez Rzecznika Dyscyplinarnego. Istotne byłoby też wykorzystanie w zakresie takich zajęć wiedzy i doświadczenia sędziów dyscyplinarnych.
W realizacji pogłębiania wiedzy w zakresie zasad etyki cenne byłoby też opracowanie zbioru orzeczeń dyscyplinarnych w formie elektronicznej z wyszukiwarką dostępnej na stronie Rady, z którymi miałby możliwość zapoznania się każdy członek izby.
Jako delegatka na Krajowy zjazd adwokatury będę orędowniczką:
- wyboru Prezesa i członków Prezydium NRA dających gwarancję sprostania wyzwaniom stojącym przed Adwokaturą – unowocześnienia Adwokatury przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji;
- zmian w Regulaminie odbywania aplikacji umożliwiających wprowadzenie nowych metod nauczania, a także aktywujących aplikantów w zakresie zadań praktycznych;
- podjęcia działań przez Naczelną Radę Adwokacka w kierunku zmian legislacyjnych prawa o adwokaturze sprowadzających się do zniesienia zakazu zatrudnienia adwokatek i adwokatów na podstawie umowy o pracę;
- podjęcia działań przez Naczelna Radę Adwokacka w kierunku zmian legislacyjnych rozporządzenia o opłatach za czynności adwokackie poprzez podwyższenie stawek wynagrodzenia,
Licząc na poparcie mojej kandydatury w wyborach na funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego oraz w wyborach delegatów na Krajowy Zjazd Adwokatury jestem przekonana, że sprostam tak jak dotychczas wyzwaniom i nie zawiodę zaufania, którym zostanę obdarzona.