Członkiem Izby jestem od 2003 r. Egzamin adwokacki zdałem w 2007 roku. W tym samym roku zostałem wybrany na jednego z zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego. W 2013 r. Zgromadzenie Izby powierzyło mi funkcję członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, a następnie członkowie Rady wybrali mnie na stanowisko Zastępcy Sekretarza. Pełniłem tę funkcję przez dwie kadencje.
Jako zastępca sekretarza odpowiedzialny byłem za Referat Spraw z Urzędu a w tym zakresie za referat skarg. Regulamin przydzielania spraw z urzędu zapewniający ich transparentny przydział powstał za mojej kadencji.
W 2021 r. powierzono mi funkcję członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie na następną kadencję, a członkowie Rady powierzyli mi stanowisko Wicedziekana. Prowadziłem referat ds. osobowych.
Wieloletnia praca w samorządzie pokazała mi, że Okręgową Radę Adwokacką tworzą ludzie, którzy stanowią zespół, bo niezależnie od naszych poglądów zostaliśmy wybrani przez innych adwokatów i adwokatki, żeby razem dla nich pracować. Niezależnie do różnic zdań, które się pojawiają, moją nadrzędną zasadą jest działanie dla dobra warszawskich adwokatów i adwokatury jako ogółu.
Razem z Dziekanem Mikołajem Pietrzakiem zajmowałem się sprawami związanymi z ochroną tajemnicy adwokackiej. W mijającej kadencji została powołana dedykowana komisja do spraw tajemnicy i mam jej zaszczyt przewodniczyć. Realną rolą osób zaangażowanych w pracę w Komisji jest faktyczna możliwość podjęcia natychmiastowych działań w przypadku prowadzenia przeszukań w kancelariach. Uczestniczyłem w czynnościach procesowych z udziałem członków Izby i próbach przesłuchania adwokatek i adwokatów w charakterze świadków. Prowadzę też szkolenia dla członków Izby dotyczące sposobu zachowania podczas przeszukania lub w trakcie procedury zwolnienia z tajemnicy zawodowej.
Udało nam się również uruchomić telefon alarmowy działający w godzinach od 6 do 24, pod którym można zgłaszać nagłe sytuacje zagrażające naruszeniu tajemnicy adwokackiej, do których należą np. czynności przeszukania. W odpowiedzi na liczne zapytania stworzyliśmy listę osób deklarujących chęć działania w charakterze pełnomocnika członków Izby wezwanych w charakterze świadka.
Od lat wraz z adw. Tomaszem Korczyńskim zajmuję się organizacją Zgromadzeń Izby Adwokackiej w Warszawie i ślubowań aplikantów adwokackich i adwokatów. Szczególne miejsce zajmuje w mojej pracy dla samorządu organizacja pierwszego w historii zgromadzenia opartego na głosowaniach elektronicznych, a następnie w 2021 r. pierwszego w historii zgromadzenia w pełni zdalnego, w którym uczestniczyło ponad 4.000 adwokatów. Konsekwencją była organizacja również pierwszego w historii naszej izby zgromadzenia hybrydowego.
Z ramienia Rady razem z Dziekanem Pietrzakiem pilotowałem projekt Sekcji Prawa i Postępowania Karnego „Dostęp do adwokata” mający na celu powiadamianie adwokatów o zatrzymaniach i prowadzonych czynnościach w ramach naszej Izby i ułatwienie adwokatom realizacji odpłatnego świadczenia pomocy prawnej dla zatrzymanych. W grudniu 2024 r. projekt został pomyślnie zrealizowany i uruchomiono listę adwokatów gotowych do udzielania pomocy prawnej osobom zatrzymanym, która została przekazana do Komendy Stołecznej Policji.
Koordynowałem korespondencję z sądami w zakresie bieżącego funkcjonowania i utrudnień dla członków Izby, we współpracy z adw. Dominiką Tomaszewską z Komisji ds. współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości.
Jestem Członkiem Komisji Etyki i Wiceprzewodniczącym Komisji ds. Informatyzacji.
Razem z Dziekanem Pietrzakiem doprowadziliśmy do całkowitej zmiany formuły widzeń adwokackich na terenie aresztu śledczego Warszawa Białołęka, która pozwala na ustalenie daty i godziny zaplanowanej czynności, by uniknąć wielogodzinnego czekania.
Razem z adw. Grzegorzem Kukowką i adw. Tomaszem Korczyńskim współtworzyłem i wdrażałem program wsparcia psychologicznego dla członków Izby, który spotkał się z wyjątkowo pozytywną reakcją członków Izby i jest kontynuowany.
Również wspólnie realizowanym projektem jest „Zastępstwo 2.0”, który dotyczy opracowania koncepcji nowej formy wyznaczenia zastępcy/likwidatora kancelarii innego kolegi lub koleżanki.
Jestem autorem licznych projektów stanowisk Okręgowej Rady Adwokackiej lub Zgromadzenia Izby.
Jestem członkiem zarządu Fundacji Adwokatury Warszawskiej, która otworzyła sklep internetowy zawierający produkty z logo naszej Izby.
Nie jestem karany dyscyplinarnie ani nie toczy się wobec mnie postępowanie dyscyplinarne.
W nadchodzącej kadencji chciałbym położyć nacisk na następujące sfery działalności:
- Podjęcie działań mających na celu zmiany legislacyjne umożliwiające widzenia zdalne z osobami tymczasowo aresztowanymi;
- Wdrożenie do funkcjonowania programu Zastępstwo 2.0, który rozwiąże problem z otrzymywanymi nieoczekiwanie decyzjami o wyznaczeniu zastępcą adwokata/likwidatorem kancelarii;
- Kontynuacja programu wsparcia psychologicznego dla członków Izby;
- Wyłonienie podmiotu lub podmiotów z branży IT, które zapewnią poszanowanie tajemnicy adwokackiej podczas naprawy urządzeń elektronicznych i będą gotowe służyć pomocą online członkom naszej Izby w sprawach doraźnych;
- Kontynuacja współpracy z sądami i innymi organami wymiaru sprawiedliwości, oraz organizacja z ich udziałem konferencji i szkoleń mających na celu zacieśnianie współpracy i uwrażliwienie na bieżące problemy i dysfunkcje;
- Powiększenie asortymentu sklepu internetowego Fundacji Adwokatury Warszawskiej.