Szanowni Państwo,
Szanowne Koleżanki,
Szanowni Koledzy,
Od 2002r. wykonuję zawód adwokata w indywidualnej kancelarii adwokackiej. Zajmuję się przede wszystkim sprawami karnymi oraz cywilnymi, w szczególności odszkodowawczymi. Pasjonują mnie sprawy karne: z ich dramaturgią i procesową precyzją.
Prowadzę warsztatowe zajęcia z prawa karnego i procedury karnej oraz z etyki i zasad wykonywania zawodu dla aplikantów adwokackich w Warszawie. Od 2013 r. wykonuję obowiązki egzaminatora z prawa karnego na egzaminie adwokackim w Warszawie. W 2020 r. uczestniczyłam w pracach komisji odwoławczej II stopnia zajmującej się rozpoznawaniem odwołań od uchwał o wynikach egzaminu adwokackiego.
Zadania samorządowe w zakresie dyscyplinarnym realizuję od 2005 r. Na początku wykonywałam obowiązki zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego ORA w Warszawie, następnie byłam zastępcą sędziego Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.
Od 2016 r. jestem sędzią Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.
Za warsztatowo elementarne w pracy sędziego Sądu Dyscyplinarnego traktuję: wnikliwą ocenę dowodów, uwzględniającą również doświadczenie życiowe i zawodowe adwokata; rzetelną analizę etyczną i prawną służącą właściwemu rozstrzygnięciu sprawy, poszanowanie gwarancji procesowych stron postępowania dyscyplinarnego oraz komunikatywność i terminowość sporządzanych uzasadnień.
Priorytetem dla mnie jest: niezależne i rozważnie prowadzone adwokackie sądownictwo dyscyplinarne.
Uczestniczyłam w seminarium doktorskim z kryminalistyki prowadzonym przez prof. dr hab. Tadeusza Tomaszewskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jako szczególnie istotny traktuję postulat dążenia do wypracowania w praktyce procesowej standardów starannego i rzeczowego przeprowadzania dowodu z opinii biegłego, czego wyrazem było napisanie we współpracy z prof. dr hab. T. Tomaszewskim i dr J. Rzeszotarskim artykułu „Przesłuchanie biegłego z zakresu fonoskopii” opublikowanego w Palestrze nr 11-12/2011.
Jako recenzentka współuczestniczyłam w realizacji pomysłu nowego otwarcia „Młodej Palestry – czasopisma aplikantów adwokackich”, w latach 2015 – 2019 współpracowałam z Redakcją recenzując artykuły z prawa karnego i procedury karnej napisane przez aplikantów adwokackich.
Zaangażowałam się w realizację projektu edukacyjnego „Adwokat przydaje się w życiu”. Przystąpiłam również do Sekcji Prawa i Postępowania Karnego przy ORA w Warszawie. Ukończyłam w ramach projektu NETPRALAT szkolenie dotyczące praktycznych umiejętności obrońców w zakresie aktywnej obrony praw osób zatrzymanych, podejrzanych i oskarżonych.
Lubię czytać poezję Bolesława Leśmiana, słuchać piosenek Agnieszki Osieckiej. Aktualnie mam upodobanie do zdrowego stylu życia, w tym fajnej diety.
Zwracam się o życzliwe rozważenie mojej kandydatury.
Łączę wyrazy szacunku, również pozdrowienia
Agnieszka Masalska