Szanowni Państwo,
nazywam się Agnieszka Błażowska-Siódmak. Od 2006 roku jestem związana z Izbą Adwokacką w Warszawie – najpierw jako aplikantka, a od 2009 roku – adwokatka. Obecnie pracuję jako prawniczka w jednym z największych holdingów katarskich. Ze względu na zakaz wykonywania zawodu adwokata pozostając w stosunku pracy, od 2018 roku jestem adwokatką niewykonującą zawodu – zawód wykonuję jako radczyni prawna.
Mam za sobą doświadczenie zarówno w prowadzeniu własnej kancelarii adwokackiej, jak i we współpracy z czołowymi kancelariami warszawskimi. Praca za granicą daje mi szerszą, międzynarodową perspektywę na wykonywanie zawodu prawnika, jak i funkcjonowanie samorządu zawodowego.
Od początku mojej przynależności samorządowej, angażuję się w jego życie i rozwój. Jestem współzałożycielką Komisji Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Przez sześć lat organizowałam „Biegi z Kodeksem w Głowie”, integrujące przedstawicieli różnych zawodów prawniczych, a także stworzyłam pierwsze drużyny adwokackie biorące udział w warszawskich biegach ulicznych. Współorganizowałam wiele wydarzeń w Izbie, w tym konferencje – m. in konferencję poświęconą stawkom z urzędu za czynności adwokackie.
Cenię rywalizację fair play, integrację poprzez sport oraz działalność pro bono.
Wierzę, że silna i niezależna Adwokatura to nie tylko fundament naszego zawodu, ale także jeden z podstawowych filarów państwa prawa. A silna Adwokatura, to taka, która potrafi się jednoczyć, działać wspólnie i być rzeczywistym partnerem w debacie publicznej.
Uważam, że Adwokatura powinna być:
- nowoczesna – w pełni wykorzystująca potencjał nowych technologii;
- zintegrowana wewnętrznie – wzmacniająca więzi środowiskowe i solidarność zawodową;
- silna na zewnątrz – odważnie reprezentująca interesy zawodu w przestrzeni publicznej.
Jestem przekonana, że przyszedł najwyższy czas na umożliwienie adwokatom wykonywanie zawodu również w oparciu o umowę o pracę – z poszanowaniem niezależności, zasad etyki i standardów zawodowych.
Dlatego w nadchodzących wyborach kandyduję na Delegatkę na Krajowy Zjazd Adwokatury. Chcę wnieść nie tylko wieloletnie doświadczenie zawodowe i samorządowe, ale również perspektywę osoby, która pracuje poza granicami kraju, a mimo tego nadal czuje się odpowiedzialna za przyszłość Adwokatury w Polsce.
Proszę o Państwa głos i zaufanie. Zapraszam także do kontaktu i odwiedzenia mojego profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-blazowska-siodmak-79a662187?utm_source=share&utm_campaign=share_via&utm_content=profile&utm_medium=ios_app
Z wyrazami szacunku,
Agnieszka Błażowska-Siódmak