Egzamin adwokacki w naszej Izbie zdawałem 20 lat temu.
Od tego czasu wykonuję zawód indywidualnie i w spółkach. Przez ostatnie 8 lat m.in. w spółce „Milewska-Celińska Prawo Rodzinne”, jako jeden ze współzałożycieli. Zajmowałem się prawem gospodarczym i rodzinnym, a także karnym, z przewagą praktyki sądowej.
Od początku z zamiłowaniem angażuję się w pracę samorządową.
Przez ostatnie 2 kadencje mam zaszczyt orzekać jako sędzia Sądu Dyscyplinarnego.
Paradoksalnie – najbardziej pomaga mi w tym doświadczenie cywilistyczne. Także znajomość aktualnych realiów wykonywania zawodu – zarówno indywidualnie, jak i w większych spółkach. Ponadto zróżnicowana praktyka, obejmująca relacje z klientami indywidualnymi i podmiotami gospodarczymi.
Szczególnie cenna okazała się znajomość specyfiki i problemów kolejnych roczników młodych adeptów naszego zawodu. Od ok. 17 lat prowadzę bowiem liczne zajęcia dla aplikantów adwokackich: z prawa i postępowania cywilnego, prawa gospodarczego, etyki adwokackiej i prawa rodzinnego. W związku z tym wielokrotnie egzaminowałem też na egzaminie adwokackim.
W praktyce sędziego izbowego szczególnie bliskie jest mi dążenie do rozstrzygnięć koncyliacyjnych. Staram się wykorzystywać doświadczenie mediacyjne i wiedzę w tym zakresie zdobywaną przy okazji szkoleń, które prowadziłem dla mediatorów rodzinnych i w SWPS.
Zgłaszam pełną gotowość kontynuowania misji w naszym izbowym Sądzie Dyscyplinarnym.
Moją wielką radością w tym roku było uhonorowanie odznaką Adwokatura Zasłużonym.
Dotychczas dwukrotnie Koleżanki i Koledzy powierzali mi mandat Delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury. W tym roku ponownie ubiegam się o obdarzenie mnie zaufaniem również na tym polu. Być może nadal przyda się moje rozeznanie wśród kilku pokoleń naszego środowiska i znajomość różnych perspektyw.