Dr Beata Paxford zajmuje się prawem bankowym, handlowym oraz AML/Compliance.
Jest członkinią ORA w Warszawie, przewodniczy Komisji ds. Regulaminów i Procedur. Wykłada prawo gospodarcze na aplikacji adwokackiej, gdzie przeprowadza aplikantów po meandrach spółek i umów w obrocie gospodarczym.
W ramach sekcji prawa bankowego Beata organizowała dla adwokatów i aplikantów adwokackich szkolenia z kredytów frankowych, postępowania gospodarczego, procesów kredytowych oraz organizowała spotkania z przedstawicielami sektora bankowego (spotkanie z Prezesem ZBP na temat WIBOR, konferencja na temat AML, RODO w instytucjach finansowych, upadłość banku) i nadzoru (KNF, Rzecznik Finansowy).
Brała udział w pracach dot. wprowadzenia w Izbie systemu wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego dla adwokatów i aplikantów adwokackich.
Postulowała bardziej aktywne występowanie do ustawodawcy w sprawie zmian legislacyjnych dotyczących m.in. Nowego Ładu.
Autorka publikacji z zakresu prawa bankowego (dot. umów kredytu hipotecznego, kredytu konsumenckiego i innych) oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (współautorka komentarzy do ustawy AML). Prelegentka na konferencjach naukowych (z obszaru prawa finansowego) i branżowych (w tym na corocznej konferencji organizowanej przez Sekcje Praktyków Prawa „Adwokat dla Przedsiębiorcy”).
Człowiek renesansu, a nawet i średniowiecza z domieszką baroku. W wolnych chwilach nie gra na żadnym instrumencie (kompletny brak talentu) ani nie śpiewa (ku uciesze osób postronnych).
Kandyduje z listy Energii Adwokatury.
Jej priorytety to:
- Wsparcie adwokatów w docieraniu do nowych klientów i do nowych branż, pomoc w zmianie specjalizacji;
- Pomoc adwokatom w rozwijaniu kompetencji miękkich, w tym zarządzania kancelarią, udziału w rekrutacjach, umiejętności sprzedaży usług, pozycjonowania na rynku, komunikacji z klientami;
- Rozwijanie współpracy zagranicznej Izby Adwokackiej w Warszawie, co pozwoli na promocję naszego rynku prawnego i umożliwi adwokatom 40 + i młodszym udział w stażach zagranicznych (zawodowych i szkoleniowych);
- Rozwijanie wsparcia psychologicznego dla adwokatów i aplikantów adwokackich, w tym przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu czy długotrwałemu stresowi;
- Ulepszenie komunikacji z sądami, w tym w zakresie terminowego wypłacania wynagrodzenia za sprawy prowadzone z urzędu;
- Występowanie do ustawodawcy w sprawie powrotu do zasad naliczania składki ZUS sprzed tzw. Nowego Ładu, w sprawie powstania obowiązku zapłaty VAT dopiero po przekroczeniu określonej kwoty przychodu jak również w sprawie obniżenia stawki VAT z obecnej 23%.