Jedna z pomysłodawczyń reaktywacji Koła Kobiet przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Kandyduje na członkinię Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz na delegatkę na KZA.
Działalność samorządowa to następujące filary: integracja międzypokoleniowa adwokatek, networking prawniczy, podjęcie działań w zakresie uelastycznienia form wykonywania zawodu i jednoznaczne poparcie umowy o pracę (w opinii dotyczącej adwokackiej umowy o pracę – opinia pisemna wraz z mecenas Dagmarą Miler).
Jestem aktywnie zaangażowana w działalność samorządową oraz promowanie równości i różnorodności w środowisku prawniczym. Przewodnicząca Koła Kobiet przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, mentorka w programie „Liderki w Parlamencie” oraz przedstawicielka Instytutu Legislacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Reprezentuję samorząd adwokacki oraz Koło Kobiet w debatach, komisjach eksperckich i wydarzeniach poświęconych prawom kobiet, dzieci i młodzieży, przeciwdziałaniu przemocy oraz wzmocnieniu inkluzyjności i różnorodności w zawodzie adwokata.
Zwolenniczka systemowych rozwiązań na rzecz równowagi płci w życiu publicznym – opowiadam się za wprowadzeniem ustawowych kwot i parytetów na wzór unijnej dyrektywy Women on Boards, także w strukturach adwokatury jako dobrego standardu. Jestem współpomysłodawczynią – wraz z mecenas Miler – uchwały z dnia 25 maja 2024 r. wskazującej na standardy w zakresie reprezentacji kobiet w organach adwokatury.
Autorka licznych wypowiedzi dla portalu prawa.pl, koncentrujących się na prawie rodzinnym, opiekuńczym i cywilnym.
Współautorka ważnego apelu przy tworzeniu Komisji Kodyfikacyjnych w zakresie reprezentacji praktyków i praktyczek prawa w tych komisjach.
Za działalność społeczną zostałam nagrodzona I nominacją w konkursie Adwokatka Roku 2024 przez Zespół ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.
Z sukcesem i zaangażowaniem od 12 lat prowadzę własną butikową kancelarię indywidualną. Specjalizuję się w obsłudze klientów indywidualnych i reprezentuję ich w sądzie.
Działalność samorządowa:
- Do grudnia 2022 r. – Zastępczyni Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.
- Od 2021 r. – Członkini Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
- Od października 2023 r. – Przewodnicząca Koła Kobiet przy ORA w Warszawie (powołana przez Prezydium ORA). W ramach działalności Koła: inicjowanie licznych wydarzeń promujących inkluzyjność i różnorodność w środowisku adwokackim, opracowywanie apeli, stanowisk i pism. W sprawozdaniu rocznym wyróżniono kilkanaście inicjatyw Koła jako znaczące dla samorządu, w tym interwencje w zakresie odmowy zwolnienia z obrony z urzędu adwokatki w ciąży (interwencja do Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie).
- 6–9 kwietnia 2024 r. – Współorganizatorka z ramienia Koła Kobiet ORA wydarzenia Women Leaders in Law Warsaw Summit (wraz z FBE – Fédération des Barreaux d’Europe).
- Październik 2024 r. – Udział w wysłuchaniu dotyczącym Adwokackiej Umowy o Współpracę podczas posiedzenia plenarnego NRA.
- Przedstawicielka Instytutu Legislacji przy NRA na posiedzeniach Stałej Komisji ds. Dzieci i Młodzieży (komisja obraduje 2–3 razy w miesiącu).
- 2025 r. – Przedstawicielka Instytutu Legislacji przy NRA podczas wysłuchania publicznego w Ministerstwie Cyfryzacji ws. ustawy o ochronie małoletnich przed treściami szkodliwymi i pornograficznymi.
- 2025 r. – Mentorka w programie „Liderki w Parlamencie” (honorowy matronat: Koło Kobiet przy ORA w Warszawie).
- Marzec 2025 r. – Przedstawicielka Koła Kobiet ORA na panelu nt. strategii różnorodności w izbach adwokackich podczas Women Leaders in Law Barcelona Summit.
- Udział w komisji ds. wdrożenia ustawy o zmianie definicji przestępstwa zgwałcenia – jako przedstawicielka Koła Kobiet.
- Uczestniczka debaty nt. wdrożenia zmiany definicji gwałtu.
Kandyduje do Okręgowej Rady Adwokackiej, gdzie widzę siebie w realizacji postulatów ułatwienia wykonywania zawodu adwokata oraz poprawy komunikacji z sądami.
Jestem zwolenniczką rozszerzenia i uelastycznienia form wykonywania zawodu poprzez wprowadzenie umowy o pracę. Innym istotnym postulatem jest współpraca z Naczelną Radą Adwokacką, aby umacniać Adwokaturę.
W tym zakresie konieczna jest współpraca i dialog z innymi izbami – mam nadzieję, że dzięki Państwu zaufaniu, podjęcie dialogu będzie możliwe na KZA i zabrania aktywnie głosu.
Popieram postulaty grupy Energia Adwokatury.