Beata Paxford

Kandydat na funkcję Delegatka / Delegat na KZA oraz Członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

DOŚWIADCZENIE:

Mam ponad 10 lat praktyki zawodowej: w kancelariach, jako in – house i w ramach własnej kancelarii. Moje doświadczenie obejmuje:

  • obsługę sektora finansowego w zakresie: consumer finance (obsługa konsumenta w instytucjach finansowych), prawa bankowego, w sprawach dot. AML, obsługi organów spółek; 
  • reprezentację przedsiębiorców przed organami i sądami (również w sprawach z zakresu white – collar crime), 
  • obsługę spółek z sektora nieruchomościowego. 

Posługuję się biegle językiem angielskim i francuskim oraz językiem rosyjskim. 

Jestem wykładowcą z prawa gospodarczego. Prowadzę także wykłady z prawa bankowego oraz compliance (w tym z zarządzania ryzykiem prawnym). Lubię wykładać i cenię sobie kontakt z uczestnikami wykładów i z aplikantami czy studentami. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem to coś, co dodaje mi skrzydeł. 

OSIĄGNIĘCIA:

Naukowo:

Jestem doktorem nauk prawnych. Jestem wychowanką śp. Prof. Remigiusza Kaszubskiego. 

Mam na swoim koncie publikacje z dziedziny prawa bankowego i gospodarczego – m.in. ubiegłoroczny bestseller „Wykładania umowy kredytu bankowego” czy komentarz do Ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Jestem też autorką glos i artykułów w gazetach m.in. w magazynie Bank, Rzeczpospolitej. 

Sekcja Prawa Bankowego:

W ORA działam jako Przewodnicząca Sekcji Prawa Bankowego. Na przestrzeni ostatnich 4 lat Sekcja zorganizowała 20 wydarzeń, w tym konferencje o RODO (byliśmy pierwsi – konferencja odbyła się w 2017!), o project finance, o fintechu, o kredytach hipotecznych. 

Jako pierwsi zorganizowaliśmy szkolenia z zakresu kredytów frankowych, procesowych aspektów kredytów hipotecznych oraz polisolokat. Szkolenia i wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem aplikantów i adwokatów z całej Polski. Gościliśmy wiele znakomitości ze świata bankowości i prawa m.in. Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes zarządu BOŚ Bogusław Białowąs, dr hab. Edyta Rutkowska – Tomaszewska, dr hab. Arwid Mednis, SSN dr hab. Tomasz Szanciło, SSO dr Andrzej Michór, dyr. KNF Emil Radziszewski, dr Paweł Widawski, mec. Krzysztof Wierzbowski, mec. Maciej Gawroński, mec. Arkadiusz Kawulski, mec. Beata Sieńko, mec. Lejb Fogelman, były Prezes GPW Adam Maciejewski, mec. Tomasz Gwara , adw. dr marcin Ungier wraz z Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim, r.pr dr Małgorzata Strąk (CIECH) oraz inni. 

Inne:

Wcześniej pełniłam funkcję przewodniczącej seminarium doktorskiego, a także organizowałam dla studentów wydziału prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie spotkania z prawnikami – praktykami w ramach cyklu „Ścieżki kariery prawnika”. 

Prowadziłam także zajęcia z prawa handlowego w języku polskim i angielskim, w tym wykłady zagranicą z zakresu corporate governance. 

Ciężko mi przychodzi pisanie o sobie, lepiej sprawdzam się w działaniu!

PREZENTACJA SWOICH POGLĄDÓW I POSTULATÓW W WYBORACH:

Jeśli mnie wybierzecie, zamierzam:

  • działać w sprawie podwyżki stawek z urzędu oraz zmiany systemu wypłaty wynagrodzeń za tzw. urzędówki (wypłaty zaliczek przy rozpoczynaniu reprezentacji, wypłaty wynagrodzenia po każdym roku prowadzonej reprezentacji, ustalania stawek wynagrodzeń na podstawie obiektywnych wskaźników – np. w odniesieniu do minimalnego miesięcznego wynagrodzenia brutto),
  • działać w sprawach interwencji na linii adwokaci – sądy, prokuratury i urzędy ( w tym: w sprawach terminowej wypłaty wynagrodzenia za urzędówki, traktowania adwokatów z należytym szacunkiem, etc.)
  • rozwijać współpracę międzynarodową z innymi izbami adwokackimi oraz samorządami adwokackimi na świecie (organizować system odbywania staży za granicą dla adwokatów niezależnie od wieku),
  • organizować szkolenia z nowych dziedzin prawa oraz aktualnych zagadnień prawnych dla adwokatów celem podnoszenia kwalifikacji zawodowych (nowe technologie, ochrona danych osobowych, wykorzystanie technologii w pracy adwokata, polityka przeciwdziałania fraudom, zarządzanie procesem sądowym, etc.),
  • organizować szkolenia z zakresu pozyskiwania klienta, marketingu i promocji, rozwoju kompetencji miękkich (np. rozwiązywania konfliktów w sporach sądowych, projektowania stron internetowych dla kancelarii adwokackich,  savoir – vivre w relacjach zawodowych etc. ).

A, że jestem osobą słowną i odpowiedzialną, to będę działać. 

Nie jestem karana dyscyplinarnie ani nie toczy się wobec mnie takie postępowanie. 

Zadaj pytanie kandydatce/owi

ORGANIZATOR
Komisja ds. Wizerunku i Komunikacji
oraz Biuro Prasowe ORA w Warszawie

Skontaktuj się z nami
© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Projekt i wykonanie: HEDEA