Andrzej Grzesik

Kandydat na funkcję Sędziego Sądu Dyscyplinarnego oraz Delegatka / Delegat na KZA

DOŚWIADCZENIE:

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, jak również National University of Singapore i East China Political Since and Law, gdzie jako pierwszy Polak ukończyłem LL.M o nazwie International Business Law.  Aplikację adwokacką odbyłem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej. Obecnie jestem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. 

Od ponad 8 lat pełnię funkcję zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego. W toku pełnionych funkcji prowadziłem dziesiątki postępowań, przygotowywałem setki postanowień, uczestniczyłem w posiedzeniach i rozprawach Sądu Dyscyplinarnego. Prowadziłem również zajęcia dla aplikantów adwokackich z etyki adwokackiej.  

Pomoc prawną świadczyłem zarówno we współpracy z kancelariami o charakterze międzynarodowym jak i z kancelariami indywidualnymi. Przez wiele lat byłem związany z Fundacją Academia Iuris, w ramach której świadczyłem  pomoc prawną pro bono.  

Jestem również mediatorem, wpisanym na listę mediatorów Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Centrum Mediacji przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. 

Prywatnie jestem miłośnikiem podróżowania i poznawania różnych kultur. Zwiedziłem kilkadziesiąt krajów na 5 kontynentach. W przeszłości byłem również aktywnym członkiem-wolontariuszem organizacji turystycznych. Obecnie zaś intensywnie eksploruję Polskę. 

PREZENTACJA SWOICH POGLĄDÓW I POSTULATÓW W WYBORACH:

Uważam, że niezależne sądownictwo dyscyplinarne jest jedną z najważniejszych gwarancji prawidłowego wykonywania zawodu adwokata. 

Zadaj pytanie kandydatce/owi

ORGANIZATOR
Komisja ds. Wizerunku i Komunikacji
oraz Biuro Prasowe ORA w Warszawie

Skontaktuj się z nami
© 2020 Wszystkie Prawa Zastrzeżone - Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Projekt i wykonanie: HEDEA